KOT PRZYJACIELEM OSOBY STARSZEJ

Poczucie samotności i wykluczenia społecznego to emocje, które często towarzyszą osobie starszej.  

Dobrym towarzyszem może okazać się kot, szczególnie dla osób starszych, które nie są w dobrej kondycji fizycznej i mają ograniczona możliwość poruszania się. 

Posiadanie kota przez osobę starszą ma wpływ na jej zdrowie.  Przytulenie kota, trzymanie go na kolanach daje seniorowi poczucie ciepła. Głaskanie kota to doskonałe ćwiczenie dla zmęczonych i często już nie w pełni sprawnych rąk.  Przesuwanie rąk po miękkim futerku rozrusza zesztywniałe stawy  oraz zmusi do pracy wiotczejące mięśnie.  Osoby starsze mieszkające same nie mają do kogo się odezwać, a kot jest dobrym słuchaczem, nawet jeżeli słyszy historię po raz drugi czy trzeci.  Słuchanie mruczącego kota ma dobroczynny wpływ na psychikę – uspokaja i łagodzi stres.

Często kot staje się najważniejszy w życiu seniora, bo jest lekarstwem na samotność.

Gdańska Fundacja Pomocy Zwierzętom Koty Spod Bloku ma pod swoją opieką koty czekające na nowy dom. Możemy pomóc bezdomnym kotom dając im miłość, a na pewno odwdzięczą się tym samym. 

 Nie możesz zaadoptować kota, to wesprzyj fundację finansowo. Pieniądze z wpłat przeznaczone są na wyżywienie oraz leczenie kotków,  żeby jak najszybciej mogły znaleźć nowy dom
https://kotyspodbloku.pl/szuka-domu/